Icon

Cariere - Director Economic

MicrosoftTeams-image-106-scaled-31a9bd4c

Inspector Resurse Umane

Datorită creșterii volumului de activitate, vrem să ne mărim considerabil echipa, cu suplimentare de efectiv de personal pe toate pozițiile din companie. Vezi joburi disponibile, aplică-ți CV-ul și descoperă noua ta carieră la Dito.

VREM SĂ ȘTII CE ÎȚI OFERIM:

  • Un mediu de lucru bazat pe colaborare și respect;
  • Salariu personalizat pe nivelul de competențe și gradul de responsabilități asumat;
  • Bonus anual de performanță;
  • Dezvoltare personală și profesională prin participare la cursuri și traininguri;
  • O misiune importantă. Împreună cu noi, vei duce România înainte;

CE CALITĂȚI VREM SĂ AI:

  • Specialistul HR trebuie să îndeplinească și rolul de Chief happiness officer;
  • Experiență de minin 5 ani într-o poziție similară și competențe solide în domeniul relațiilor de muncă;
  • Cunoașterea legislației muncii;
  • Cunoştinţe excelente de operare PC (MS Office);
  • Limba engleză (scris şi vorbit)- nivel mediu; limba maghiară reprezintă un avantaj;
  • Abilități foarte bune de organizare, planificare și prioritizare;
  • Abilități bune de comunicare verbală și scrisă;
  • Persoană cu personalitate flexibilă și autonomă;
  • Persoană proactivă, orientată spre învăţare continuă și către rezultate;

DESCRIEREA JOBULUI

  • Stabilești și implementezi politica de resurse umane a companiei, direcția strategică de lucru și sistemul de beneficii și compensații;
  • Realizezi procedurile de recrutare și angajare pentru angajații punctelor de lucru din țară;
  • Cauți în permanență soluții care îmbunătățesc experiența angajaților și a proceselor de lucru;
  • Menții o legătură activă cu toți angajații. Îi sprijini în formarea profesională precum și în dezvoltarea personală;
  • Ești la curent cu legislația în domeniu și garantezi respectarea acesteia;
  • Întocmirea și gestionarea dosarelor de personal ale angajaților,de la angajare până la încetare;
  • Întocmirea documentelor de evidență a personalului specifice departamentului HR;
  • Participarea la procesele de recrutare;
  • Asigurarea și supravegherea procesului de onboarding pentru colegii noi;
  • Gestionarea concediilor de odihnă, medicale, etc;
  • Gestionarea evidenței examenelor de medicina muncii;
  • Întocmirea și actualizarea fiselor de post, Regulamentului Intern, Contractului Colectiv de Muncă;
  • Promovarea politicilor de resurse umane și oferirea de suport proactiv angajaților;

VREM SĂ ȘTII CĂ LA DITO

  1. Găsești mai mult decât un loc de muncă sigur.
    Ai parte de un drum nou și de tot sprijinul pentru a reuși.
  2. Munca ta are un rost.
    Ne implicăm în proiecte care contribuie la progresul și bunăstarea românilor.
  3. Fiecare om este important.
    Mâinile pricepute și mințile pasionate găsesc, doar lucrând împreună, soluții simple la provocări complexe.
  4. Munca se face cu măsură.
    Iar măsura este pasiunea pe care o pui în ceea ce faci.
  5. Succesul vine doar dacă avem încredere în noi.
    Încrederea că împreună putem depăși orice impas.
  6. O să fim sinceri până la capăt: nu știm cine ești. Dar dacă ai citit tot până aici, cu siguranță ne dorim să te cunoaștem.strong>

VREI SĂ INTRI ÎN ECHIPA DITO GROUP?

Trimite-ne C.V.-ul tău și vom căuta împreună locul potrivit pentru tine, în echipa DITO.